15. kolo FC Spartak Rychnov n. K. KP MD 2013/14

26. 4. 2014

FC Spartak Rychnov n. K. : FK Chlumec nad Cidlinou

Sestava: Němec - Blumenthal, Dašek, Bohatý D., Staněk - Šafránek, Hubený, Strnad - Hanuš, Houdek - Švarc

Střídali: Vidner, Matouš, Bohatý P. a Motyčka

Střelci: Šafránek a Švarc

Omluveni: Maňák a Hospodka

Neomluveni: Malý

Naši mladší dorostenci nastoupili proti pátému týmu tabulky na trávě hlavního stadionu FC Rychnov n. K. Od začátku jsme se snažili domáci přitlačit, ale ti sázeli na nebezpečné protiútoky. V prvním poločase jsme jednou již jásali po střele Dominika Houdka, ale domácí obránce stačil v poslední chvíli vykopnout míč z brankové čáry za již překonaným gólmanem. Radost nám udělat až střelou z přímého kopu Daniel Šafránek 0:1. Měli jsme sice více ze hry, ale domácí měli v prvním poločase tři velké šance, které zažehnal i s pomocí obrany výborný Ondra Němec. V druhém poločase jsme chtěli rozhodnout, ale protiútoky domácích byly velmi nebezpečné, nastěstí bez přesného zakončení. Hra byla určitě ještě vyrovnanější než v prním poločase, ale gól jsme dali opět jen my po střele Dana Švarce. Obrazu utkání by asi lépe vyjadřovala remíza, ale hraje se na góly. Naši dorostenci zápas určitě poctivě odjezdili, ale nebýt výborného Ondry Němce v bráně, asi bychom se tentokrát domů s plným bodovým ziskem nevraceli.

Z originálních zápisků Milana Černého:

30' - Z přímého kopu, od půlkruhu šestnácky, Denny technickou střelou obstřeluje kolem zdi na vzdálenější tyč a otvírá skóre na 0:1

60' - Odražený balón od obrany se dostává ke Švarymu a ten z 20m přímým nártem zvyšuje na 0:2